המעבר של ילדי גן החובה לכיתה  א' הינו אירוע משמעותי וחשוב המתרחש בשנות חייו הראשונות של הילד, וכמו אירועים אחרים המתרחשים בגילאים אלו יש לו משקל רב בקביעת התייחסות הילד ללימודים והשכלה בעתיד.
חוברת “הצעד הראשון לכיתה א “שימשה מזה שנים רבות כחוברת עבודה עיקרית לילדי גן חובה בקורסי מוכנות לכיתה א' שהועברו על ידינו במתנסי"ם וגנים רבים. החוברת מקפלת בתוכה ניסיון רב בהגשת נושאי הלימוד לילדים והיא מיועדת להשתלב בדרך מקורית ומקיפה במאמץ לפיתוח יחס חיובי ותחושת ביטחון עצמי אצל התלמיד לקראת המעבר לכיתה א’.
החוברת מטעינה את התלמיד בחוויות למידה חיוביות ומוצלחות שימחישו לו כי מה שמתרחש בכיתה א' מוכר וחביב, לא מאיים וקל להתמודדות מוצלחת.
בדרך להטענת התלמיד במוכנות חיובית לכיתה א' מפגיש הספר את התלמיד עם הפעלות המקנות לו מיומנות וכן התנסות מוצלחת בכל הנושאים החשובים שבהם יפגוש בכיתה א'.

על נושא המוכנות לכיתה א'
דוגמא להוראות להורים - סיפור רקע לתרגיל בחוברת
אגת לימודים בע"מ
רחוב זיכרון יעקב 17 דירה 6 פתח תקוה
-
077
2118830
חוברת "הצעד הראשון לכיתה א" מגישה לתלמידים הפעלות רבות כאשר לכל הפעלה יש סיפור רקע.
למרות שניתן להתעלם מסיפור הרקע ולתת לילד לבצע את ההפעלות על פי הוראות פשוטות, אנו ממליצים בחום להגיש לילד את ההפעלות דרך סיפור הרקע. סיפור הרקע מכניס את הילד לסיפור מעניין המעלה אתגר או מטלה, והילד על מנת להיכנס לסיפור צריך לבצע את המטלה בחוברת.
לחוברת "הצעד הראשון לכיתה א" מצורפות הנחיות מפורטות להורים איך לספר לילד את סיפור הרקע ולהכניס אותו להפעלות שבחוברת בדרך חווייתית מעניינת ומאתגרת.

בקישור הבא מצורפת דוגמא להפעלה עם סיפור רקע
מדריכה הרוכשת מעל 20 חוברות "הצעד הראשון לכיתה א" מקבלת (בנוסף לחוברת לכל תלמיד בחוג) גם סט עזרים משלים הכולל:
א. מערכי שיעור מפורטים להפעלת החוברת בשיעור
ב. כרטיסיות הברקה של האותיות והמספרים.
ג.  דפים לגזירה דמויי קלפים אישיים לתלמידים עם האותיות והמספרים.
מערכי השיעור שמקבלת המדריכה הינם מפורטים עד לפרטי הפרטים של מהלך השיעור ולמעשה נותנים למדריכה קורס מוכנות מוכן ובדוק המתבסס על החוברת ושאר האביזרים המשלימים.
המערכים נותנים את פירוט מהלך השיעור לפי דקות, תוך כדי שימוש בחוברת, בכרטיסיות ההברקה וכן מנחים את המורה איך לנהל את השיעור בחלקים בהם אין שימוש בחוברת. 

הערה - את הסט המשלים מקבלת כל מדריכה פעם אחת בלבד בעת ההזמנה הראשונה של 20 ספרים ויותר
תמונות - סט עזרים למדריכה
דוגמא למערך שיעור למורה
אופן העבודה של ההורה הבודד עם הילד והחוברת
אופן העבודה והשימוש בחוברת בחוג מוכנות לכיתה א (למדריכת החוג